KRUPA I DALJE MAKSIMALNA Beuk donio tri boda, Zvijezda 09 i Sloga ubjedljivi

Krupa je ostala maksimalna i nakon šestog kola Prve lige Republike Srpske. Ekipa trenera Vladimira Ilića je savladala Drinu u Zvorniku 1:0.

Jedini gol je postigao Srđan Beuk u finišu meča u 88.minuti na odlično dodavanje Miodraga Rudana. Drina je imala samo jednu šansu preko Borisa Andrića u 85. minuti, ali je loše šutirao i ona je propala.

Izuzetno ubjedljive pobjede ostvarili su Ljubić, Sloga i Zvijezda 09. Bivši premijerligaš iz Etno sela Stanišić je savldao novog prvoligaša Budućnost Pilice sa 6:0 pa su gosti i dalje bez bodova. Domaćin je opravdao ulogu favorit i napunio je mrežu. Počeo je Jovo Beatović u sedmoj minuti, a u strijelce su se još upisali Igor Blagojević u 25, i 33.. minuti. Pogađali su još Stjepanović u 28., Adžić u 84. i Vidović u 86.minuti.

Sloga je savladala Borac 4:0, a sve je riješio Uglješa Stevanović koji je pogađao u 11. i 27. minuti a još dva gola su dali David Knežević i Aleksandar Milaković. Slogi je ovo četvrti vezani trijumf bez primljenog gola.

Ubjedljiv trijumf je ostvario i Ljubić koji je savladao Podrinje. Edin Kesić je šestim golom u šampionatu donio tri boda Slobodi u derbiju protiv Slavije.

Rezultati 6. kolo: Ljubić – Podrinje 5:1, Sloga –Borac 4:0, Zvijezda 09-Budućnost 6:0, Sloboda- Slavija 1:0, Tekstilac –Kozara 3:1, Drina-Krupa 0:1, Sutjeska- Željezničar 3:1, nedjelja: Omarska- Alfa Modriča.

Plasman: Krupa 18, Zvijezda 09 16, Sloboda 16, Sloga 15, Sutjeska 13, Omarska 10(meč Manje), Slavija 9, Tekstilac 7, Borac 7, Ljubić 6, Drina 6, Kozara 6, Željezničar 4, Podrinje 3, Modriča 1 (meč manje),Budućnost.