Krupa u nadoknadi ostala bez pobjede

Krupa je prokockala velike šanse za opstanak, nakon što je u sudijskoj nadoknadi ostala bez pobjede protiv Radnika i meč je završen neriješeno 2:2, pa je bijeljinski tim i dalje neporažen u duelima sa današnjim rivalom.

Semberski tim je i dalje bez poraza u nastavku sezone, a ovo je prvi meč na kojem se zatresla mreža ekipe Mladena Žižovića.

Radnik je u kanjonu Vrbasa u prvom dijelu bio bolji rival a do prednosti je došao autogolom. Igor Makitan nije dobro intervenisao u 44. minutu i zatresao je svoju mrežu.

Krupa je došla do izjednačenja u 71.minutu kada je rezervista Brtan uspio da kruniše dobru akciju svog tima.  Nakon udarca Puzigaće , Lučić je odbranio a Brtan odbijenu loptu poslao u mrežu.

Domaći tim je krenuo po pobjedu i uspio da u 88. minutu napravi potpuni preokret. Nikola Dujaković je dobro centrirao, a Almir Aganspahić bio najviši u skoku i pogodio za vođstvo.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi šok za domaće. Vladimir Bradonjić je iskoristio nesmotrenost odbrane Krupe, primio loptu i pogodio za 2:2 , te značajno umanjio šanse Krupe za opstanak.

U debiju trenera Milenka Bošnjakovića Zvijezda 09 je odigrala neriješeno protiv Širokog 1:1, kao i prije mjesec dana.

U Ugljeviku se igralo veoma borbeno i oštro. Važnost utakmice uticala je na igrače oba tima pa je igra bila nepovezana i ekipe su više pazile na svoj gol, nego što su bile ofanzivne.

Široki je poveo iz prve prilike. Izigrali su gosti obbranu domaćih, odigrali odličnu povratnu loptu i Dražen Bagarić je sjajnim udarcem zatresao mrežu. Isti igrač bio je strijelac i u prošlom duelu u Ugljeviku kada je u sudijskoj nadoknadi donio bod.

Na početku drugog dijela Zvijezda je krenula veoma agresivno a posebno je agilan bio Miljan Govedarica. Nakon što je Bilobrk zaustavio udarce Govedarice i Predragovića, domaći su ipak došli do izjednačenja u 68.minutu.

Govedarica je izigrao čuvare i odlično centrirao. Slaven Stjepanović je bio najviši u skoku. Njegov udarac je odbranio Bilobrk ali se lopta odbila ponovo do igrača Zvijezde koji koristi drugu šansu za 1:1.