KUDA IDE TIM ŽELJKA OBRADOVIĆA Novi debakl Fenera u Evroligi

Košarkaši Fenerbahčea doživjeli su novi ubjedljivi poraz od Barselone 89:63, u 9. kolu Evrolige.

Fenerahče ima užasnu sezonu 2019/20, uspjeli su da ostvare samo dvije pobjede u devet evroligaških mečeva, što niko nije očekivao.

Jedan od najboljih evropskih trenera svih vremena Željko Obradović doživio je novi “šamar”, pošto je turski predstavnik “pregažen” u Blaugrani.

Barsa je već u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost. Iskoristili su “prazan hod” u igri Fenerhačea, pošto Obradovićevi izabranici nisu postigli koš u poslednja tri minuta prve dionice, koja je okončana rezultatom 25:15.

Pošto nismo videli adekvatan odgovor Fenera u drugoj četvrtini, Barsa je na “veliki odmor” otišla sa prednošću od 14 poena. U trećoj četvrtini su Higins, Mirotić, Tomić i ostali u potpunosti “pregazili” Fenerbahče. Turski tim je djelovalo nemoćno i u poslednji desetominutni period se ušlo sa ogromnih 67:40.

U poslednjoj četvrtini sve je bilo gotovo i Barselona je upisala sedmu pobedu, a Fener sedmi poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Kori Higins sa 22 poena, Abrines je postigao 12, Kjurik 11, a po 10 su ubacili Dejvis i Hanga. U ekipi Željka Obradovića Žofri Lovernj je postigao 12 i bio je jedini dvocifren.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić za 17 minuta postigao je svega dva poena, dok je Vladimir Štimac za devet dodao šest i isto toliko skokova.

U drugom meču koji je igran u srijedu Baskonija je pobijedila CSKA rezultatom 80:70