KUP AFRIČKIH NACIJA Alžir srećnim golom stigao do titule (VIDEO)

Reprezentacija Alžira je pobjednik ovogodišnjeg Kupa afričkih nacija, pošto je u finalnom susretu na Internacionalnom stadionu u Kairu savladala Senegal s minimalnih 1:0.

Gol odluke postignut je već u drugom minutu, a strijelac Bagdad Bunedža je imao mnogo sreće šutirao je, lopta se odbila od noge štopera Salifa Sanea i u visokom loku prego nemoćnog golmana Gomisa završila u mreži.

Nesrećni Sane je u ovoj utakmici nastupio umjesto suspendovanog Kalidue Kulibalija, defanzivca Napolija. Pogodak možete vidjeti na početku drugog minuta sljedećeg snimka.

U poluvremenu se desila gužva na sredini igrališta, bilo je koškanja, a na travi je završio rezervni čuvar mreže alžirske reprezentacije Azedin Duha poslije naguravanja sa Baldeom Keitom, međutim sve se brzo završilo.

Sporan detalj u 60. minutu, Gedira je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija Alium iz Kameruna je pokazao na bijelu tačku, a zatim je odluku provjerio uz pomoć VAR tehnologije, poslije čega se predomislio, mada je bilo jasno da je lopta pogodila u ruku defanzivca Alžira.

Senegalci su, uglavnom zahvaljujući agilnom Sadio Maneu napadali, stvorili su nekoliko prilika, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja ili preokreta.

Za to je najzaslužniji Rais Emboli, čuvar mreže reprezentacije Alžira, koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice, dok je najbolji igrač turnira njegov saigrač Ismail Benaser.

Selekciji Alžira je za trijumf na kontinentalnom takmičenju, drugom u svojoj istoriji, dobila 4,5 miliona dolara.