KUP AMERIKE Kolumbijci poslije 12 godina savladali Argentinu

Reprezentacija Kolumbije je pobijedila Argentinu prvi put u posljednjih 12 godina. Susret 1. kola grupe B Kupa Amerike završen je 2:0 u korist izabranika Karlosa Keiroša.

Zanimljivo je da su trijumf Kolumbijcima donijeli rezervisti, prvi gol u 71. minutu postigao je Rožer Martinez koji je već u 14. minutu zamijenio povrijeđenog Luisa Mjuriela, da bi Duvan Zapata u 86. postavio konačnih 2:0, a samo pet minuta ranije ušao je u igru umjesto Radamela Falkaa.

Imali su Argentinci svoje šanse, najviše su prijetili Lionel Mesi i Serhio Aguero, ali su na kraju  morali da se pomire sa neuspjehom.

Venecuela i Peru su u okviru grupe A, u kojoj je domaćin Brazil juče savlado Boliviju sa 3:0, odigrali bez golova. Peruanci su u posljednjih 20-ak minuta imali igrača više jer je u protivničkoj ekipi zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona, isključen Luis Mago.