KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA Tadić i Ajaks blizu plej-ofa, Karabag završio posao

Ekipa Ajaksa predvođena Dušanom Tadićem kao novim kapitenom, ostvarila je odličan remi od 2:2 protiv PAOK-a na gostovanju u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona i napravila veliki korak ka plej-ofu.

Holandski klub je poveo preko Ziješa u 10. minutu, izjednačio je Akpom u 32. da bi prednost timu iz Soluna donio Matos u 39. Konačnih 2:2 postavio je Huntelar, tačnije poslije nespretne reakcije Varele lopta je pogodila iskusnog napadača i završila u mreži, a sve se desilo u 57. minutu.

Kazahstanski Karabag je praktično završio posao u prvom meču pošto je kao gost sa 2:0 savladao kiparski APOEL golovima Emrelija u 54. i Gieja u 69. minutu.