LA KLIPERSI SLAVILI U DENVERU Drugi poraz Nagetsa, Jokić na korak do "tripl dabla" (VIDEO)

Ekipa Denvera je doživjela i drugi poraz u novoj sezoni NBA lige u isto toliko utakmica.

Poslije Sakramento Kingsa pobjedu su u Bol areni u Koloradu ostvarili i Los Anđeles Klipersi koji su slavili sa 121:108.

Nikola Jokić je bio najbolji u poraženom timu, a stao je na korak do “tripl dabla” pošto je ubacio 24 poena (6/9 za dva, 1/4 za tri, 9/11 slobodna bacanja) uz 10 asistencija i devet skokova.

Srpski centar je na parketu proveo 38 i po minuta, imao je i jednu ukradenu loptu, a utisak je pokvario sa pet izgubljenih.

Džamal Marej je ubacio 23, Vil Barton 15, Monti Moris 13, a Majkl Porter Džunior 10 poena.

Gosti su imali odličnih 50% šuta za tri poena (19/38), najefikasniji je bio Pol Džordž sa 23 uz devet asistencija, dva manje postigao je Kavaj Lenard, Serž Ibaka je stigao do 15, Nikolas Batum je ubacio 13 uz 10 skokova, a Ivica Zubac je postigao 12 poena.

Boban Marjanović je igrao sedam minuta u porazu Dalasa od Los Anđeles Lejkersa (138:115), a ubacio je šest poena (3/4 za dva) i imao jedan skok.

Kod Meveriksa Luka Dončić je postigao 27, dok je u domaćem timu najefikasniji bio Entoni Dejvis sa poenom više, a po 22 ubacili su Montrezl Herel i Lebron Džejms koji je imao 10 asistencija i sedam skokova.

Povrijeđeni Alen Smailagić nije igrao za Golden Stejt Voriorse koji su poraženi od Milvokija.

Rezultati: LA Lejkers – Dalas 138:115, Boston – Bruklin 95:123, Milvoki – Golden Stejt 138:99, Majami – Nju Orleans 111:98, Denver – LA Klipers 108:121.