LAJOVIĆ BIO BLIZU, ALI IPAK PORAŽEN OD ZVEREVA Poslije drame i pet setova Srbin eliminisan sa Rolan Garosa

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Aleksandra Zvereva sa 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2 poslije velike borbe u trećem kolu Rolan Garosa.

Dobro je počeo susret Lajović, Imao je nekoliko prilika za brejk, no Zverev je uvijek pronalazio pravo rješenje u tim situacijama. Na kraju je kako to obično biva stigla kazna, pa je Nijemac oduzeo servis momku iz Nove Pazove. To mu je bilo dovoljno da dobije prvi set.

Drugi segment ovog meča protekao je potpuno u dominaciji petog reketa planete. Napravio je dva brejka, a Lajoviću nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis. Sve je nakon dobitka drugog seta slutilo na laku pobjedu Nemca maksimalnim rezultatom, ali dogodila se velika drama i fantastičan Dušanov povratak u meč.

Duci je treći set odigrao kao u transu. Napravio je jedan brejk, propustio još dve prilike za drugi, no to ga nije koštalo gubitka istog. A, na krilima dobitka trećeg u četvrtom je bio fenomenalan. Radio je šta je hteo na terenu, crtao po njemu, čistio linije. U tim trenucima Zverev nije znao šta ga je snašlo, pa je odluka o pobjedniku pala u petom setu.

U odlučujućem delu susreta povratio je samopouzdanje Niemac. Napravio je odmah brejk, Lajović se vratio, ali je potom još dva puta poklekao naš as i sve je bilo rešeno poslije tri sata i pet minuta velike borbe.

Naredni rival njemačkom igraču biće pobednik meča Fabio Fonjini Robeto Bautista Agut.