Lajović "ispustio" Verdaska: Nakon VELIKE BORBE eliminisan na turniru u Hamburgu

Dušan Lajović je nakon velike borbe eliminisan na turniru u Hamburgu. Fernando Verdasko je slavio sa 2:1 protiv srpskog tenisera.

U prvom setu Fernando Verdasko je bio puno bolji. Španac je napravio dva brejka kojima je došao do prednosti 6:3 i u potpunosti je kontrolisao igru.

Verdasko je nastavio u istom ritmu i na startu drugog seta. Poveo je 2:0, ali se srpski teniser nije predavao. Lajović je uspio da vratio brejk, a zatim i da naprvai drugi te da ovaj period riješi u svoju korist 6:4.

Verdasko je uspio da spasi u posljednjem gemu čak četiri set lopte, da dođe do brejk šanse ali je na kraju dobrim servisom Dušan došao do izjednačenja.

Velika borba je nastavljena u trećem setu. Srpski teniser je odmah napravio brejk, ali je Španac u nastavku podigao nivo svoje igre. Verdasko je bio odličan na svoj servis, dok je stvarao velike probleme Lajoviću sjajnim riternima.

Bilo je samo pitanje kad će napraviti brejk i to se desilo u osmom gemu, pa je odluka o pobjedniku pala u taj brejku.

Lajović je u njemu imao lijepo šansu jer je vodio 5:4 i servirao, ali je Španac uspio da veže tri poena i ostvari trijumf.