Lajović poveo, pa stao

Dušan Lajović nije uspio da se plasira u narednu rundu turnira u Bazelu. Roberto Bautista Aguz je slavio nakon preokreta sa 2:1.

FOTO MAXIM SHIPENKOV/EPA

U prvom setu teniseri su napravili čak četiri brejka. Lajović je dva puta vodio, ali nije uspijevao da potvrdi brejk na svoj servis. Tako se došlo do taj brejka. Srpski teniser je imao 4:0, ali je Španac uspio da izjednači na 6:6. Ipak, Dušan koristi dvije lopte i dolazi do prvog seta.

Lajović nije uspio da realizuje svoje brejk šanse u drugom setu pa je uslijedila kazna. Bautista je došao do izjednačenja jer je dobio set 6:3.

U trećem setu Bautista je poveo 4:0, da bi srpski teniser vratio jedan brejk pa je bio siguran na svoj servis i smanjio na 2:4. Lajović je u osmom gemu spasio i meč loptu ali nije mogao do potpunog preokreta. Na kraju je Španac slavio sa 6:3.