LAJPCIG ODRŽAO ČAS FUDBALA TOTENHEMU Čudesni Iličić odveo Atalantu dalje

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. Lajpcig je očitao pravu lekciju Totenhemu, slavio sa 3:0, pa je na taj način potvrdio da trijumf u gostima (1:0) u prvom meču nije bio slučajan.

Atalanta je i u revanšu pobijedila Valensiju, ovaj put sa 4:3 (4:1 prvi meč), pa je potpuno zasluženo otišla dalje.

Sabicer je već na početku doveo Lajpcig u vođstvo pošto je pogodio u desetom minutu, a isti igrač 14 minuta kasnije postiže još jedan gol. Šest minuta prije kraja Forsberg pogađa još jednom i postavlja konačnih 3:0 za Lajpcig.

Prazna Mestaja bila je domaćin izuzetno efikasne utakmice i prava je šteta što publika nije mogla da prisustvuje ovom meču.

Međutim, i u ovom meču Atalanta je slavila pobjedu, pa je sa ukupnih 8:4 izborila plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Povela je Atalanta golom Iličića iz penala već u trećem minutu, a nakon toga Gemiro u 21. minutu donosi izjednačenje. Na isti način Iličić je još jednom strijelac, iz penala u 43. minutu za vođstvo gostiju od 2:1 na kraju prvog poluvremena. Gamiero je u 51. donio izjednačenje Valendiji, a Tores u 67. i vođstvo Špancima.

Imali su u ovom trenucima Španci veliki zaostatak, a kada je Iličić  u 71. minutu svom timu donio izjednačenje, ovaj put preciznim udarcem sa 15 metara, bilo je jasno da Atalanta ide dalje. Nevjerovatno veče Iličić je krunisao svojim četvrtim pogotkom, a postavio je i konačan rezultat.