LASLO ĐERE U ČETVRTFINALU UMAGA Lorenci pao nakon teniskog maratona

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Umagu. On je večeras u pravom teniskom maratonu pobijedio Italijana Paola Lorencija sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:4), u meču koji je trajao dva sata i 44 minuta.

U prvom setu Laslo Đere imao je potpunu kontrolu meča iako je Lorenci, nakon brejka manjka iz drugog gema, uspio da napravi ribrejk i smanji na 3:2. Odmah potom uslijedio je još jedan odličan servis gem srpskog tenisera, koji je ponovo oduzeo servis Italijanu, nakon čega su oba igrača bila sigurna u gemovima u kojima su servirali, a to je Đereu donijelo pobjedu u prvom setu.

U drugom setu Lorenci je do brejka došao u osmom gemu za vođstvo od 5:3, a onda je lako završio ovaj dio igre.

Treći, odlučujući set počeo je bolje za Lorencija, koji je odmah u prvom gemu došao do brejka, pa potom poveo i sa 2:0, a onda je Đere zaigrao odlično i nanizao pet uzastopnih gemova za vođstvo od 5:2. Imao je srpski teniser brejk, ali ga je prokockao u trenucima kada je, pri rezultatu 5:3, servirao za meč. Ipak, u narednom gemu Đere je napravio ribrejk i plasirao se u narednu rundu.