LEKCIJA ZVEZDI Budućnost slavila u derbiju i sad je blizu prvog mjesta

Budućnost je u derbiju kola ABA lige savladala Crvenu zvezdu 83:63 i tako stekla veliku šansu da osvoji prvo mjesto pred doigravanje, jer imaju bolji međusobni skor.

Podgoričani su kontrolisali meč od početka do kraja i očitali su lekciju svom rivalu, koji je doživio treći poraz, tako da su sad obje ekipe na skoru 17-3. Ekipa Dejana Milojevića je bila bolja u svim segmentima igre i zasluženo slavila.

Budućnost je puno bolje otvorila meč. Podgoričani su ušli borbenije od gostiju i dominirali su u skoku, posebno u ofanzivnom, pa su na startu meča pri rezultatu 8:5 napravili seriju 10:0 i odvojili se.

Zvezda se mučila u napadu gdje su promašili zicere, dok su u odbrani brzo ispunili bonus pa nisu mogli da igraju jače, jer su sudije svirale svaki kontakt. Crnogorski tim je imao tokom prvog dijela dva puta plus 14.

U drugoj četvrtini Zvezda je uspjela nakratko da se vrati. Sjajnu partiju u tom periodu pružio je Ognjen Dobrić pa su gosti njegovom trojkom prišli na minus 6 (31:37). Međutim uslijedile su čudne odluke sudija, a onda su se na to nadovezale greške i izgubljene lopte gostiju pa je Budućnost otišla na plus 11 na poluvremenu 43:32.

Na početku drugog dijela opet je domaći tim bolje krenuo i napravio seriju 5:0. Zatim je Dele Vale pogodio dvije trojke, pa Edžim pa je Budućnost otišla na maksimalnih plus 24 (62:38). Domaći su zatim nastavili sa sjajnom igrom u kojoj gosti četiri minuta nisu postigli poen, pa su u jednom momentu imali i plus 28 (74:48) i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Podgorici.

U pobjedničkom timu Edžim je imao 18 poena, dok je Nikola Ivanović dodao 15. U Zvezdi su jedini raspoloženi bili Kori Volden sa 17 te Ognjen Dobrić koji je ubacio 15 ali većinu u prvom dijelu i uz loš šut.