LEOTAR DRUGI FINALISTA Sutra protiv Borca za pehar Kupa Republike Srpske

Košarkaši Leotara plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske u kojem će sutra u finalu igrati protiv banjalučkog Borca. U polufinalu, tim iz Trebinja, bio je bolji od Bratunca rezultatom 76:69.

Leotar je odigrao bolje u prvoj četvrtini i nakon deset minuta igre imao tri poena prednosti, ali je ključna bila druga dionica. Domaći tim je u drugih deset minuta, koje je dobio sa 23:14, napravio značajuniju prednost i na poluvrijeme otišao sa 12 poena viška. Pokušavali su se gosti iz Bratunca vratiti u meč, bili su bolji i u trećoj i u četvrtoj dionici, ali nedovoljno za plasman u finale.

Leotar je predvodio Aleksandar Andrejević sa 20 poena dok je u timu Bratunca bolji od ostalih bio Mladen Pantić sa 16 koševa.

U prvom polufinalu Borac je pobijedio Mladost iz Mrkonjić Grada sa 85:69, pa ćemo tako, sutra u finalu gledati reprizu prošlogdišnjeg finala plej-ofa.