Leotar kapitulirao u Boriku: Borac pobjedom prekinuo loš niz

Košarkaši Borca ostvarili su pobjedu nad ekipom Leotara s 76:69 u meču prvenstva BiH.

Košarkaši Borca u meču sa Leotarom

Sjajnu partiju pružio je Aleksdandar Langović koji je postigao 27 poena i uhvatio 12 akokova, dok je u poraženoj ekipi najbolji bio Dejan Šakotić s 22 poena.

Banjalučani su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 17:14.

Ipak Leotar podiže nivo igre i u drugom periodu ima maksimalnu prednost od 10 poena razlike, koja se brzim odgovorom Borca istopila.

Drugo poluvrijeme obilježila je rezultatska klackalica, gdje su se ekipe smjenjivale u vođstvu. U neizvijesnoj završnici bolje su se snašli domaćini, iako su Trebinjci u posljednja 2 minuta imali šansu za preokret ali je nisu iskoristili.

Za Leotar su bila presudna slobodna bacanja koje su jako loše izvodili tokom cijele utakmice i tako olakšali Borcu put do pobjede.

Banjalučani su tako prekinuli mini seriju od 2 poraza.