LEOTAR ŠAMPION REPUBLIKE SRPSKE Trebinjci izborili Premijer ligu

Košarkaši Leotara novi su šampioni Republike Srpske! U petoj odlučujućoj utakmici u Banjaluci nakon produžetka pobijedili su domaći Borac rezultatom 73:71.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i na startu poveo sa 10:2, ali je Leotar uspio da uhvati priključak, smanji na 12:11, da bi Borac ponajviše raspoloženom Arseniju Vučkoviću, ostao u vođstvu i na prvi odmor otišao sa sedam poena viška (20:13).

Leotar je zaigrao kvalitetnije u drugoj četvrtini, ali je banjalučki tim iskontrolisao rezultat i na poluvrijeme otišao sa pet poena viška (35:30).”Crveno-plavi” su dominirali u skoku međutim nisu to iskoristili za sigurnije vođstvo.

Gostujući tim na otvaranju treće dionice serijnom 6:0 dolazi do prvog vođstva na utakmici. U posljednjih deset minuta domaći tim ušao je sa četiri poena viška 49:45, a Leotar ponovo u vođstvo jednim poenom razlike (51:50) stiže na 6:52 minuta do kraja utakmice.

Vučković uzvraća trojkom, a Srđan Damjanović odmah u narednom napadu, šutem sa distance, donosi izjednačenje (53:53). Ninković je Leotaru donio plus dva (55:53) sa kojima su gosti ušli u poslednja četiri minuta.

Na tri i po minuta prije kraja utakmice Srđan Lončar dva puta je neefikasan sa linije slobodnih bacanja, ali Banjalučani dolaze do ofanzivnog skoka, a potom i do trojke Barbareza za vođstvo, a već u narednom napadu Leotar sa linije slobodnih bacanja stiže do izjednačenja.

Neizvjesna završnica

Lončar sa dva bacanja donosi prednost Borcu, a u narednom napadu Ninković pogađa za Leotar i nastavlja igru koš za koš. Barbarez je na 2:11 do kraja ponovo na liniji slobodnih bacanja, jednom je efikasan, a odmah u narednom napadu uzvraća poenima za vođstvo 60:59 na jedan minut i 56 sekundi do kraja meča

Nakon pik en rola Srđana Lončara i Tubaka, ovaj drugi na nešto više od 100 sekundi do kraja pravi faul u napadu, a Ninković prvi put na meču Leotaru donosi više od dva koša razlike 62:59. Lončar na drugoj strani nastavlja seriju loših bacanja, pogađa jedno od dva i smanjuje razliku.

Leotar je neefikasan u narednom napadu u kojem je imao dva posjeda, a Peđa Lončar na 30 sekundi do kraja pogađa dva bacanja za izjednačenja (62:62).

Leotar je išao na dug napad ali je Borac kvalitetnom odbranom natjerao Damjanovića na šut sa više od osam metara, nije bio efikasan a Borcu je ostalo 8:40 sekundi do kraja za napad. Lončar se odlučio na šut za tri poena ali nije bio efikasan pa se ušlo u produžetke.

Produžetak

FOTO B.Bozic

U prvom minutu produžetka oba tima su pogodila po bacanje, Tubak za Borac, a Šakotić za Leotar. Onda je Peđa Lončar, nakon dugo vremena donosi plus dva poena prednosti za Borac (65:63). Šakotić na drugoj strani ponovo pogađa samo jedno bacanje, a u narednom napadu Ninković zaustavlja Vučkovića pod košem, a košarkaš Borca dva puta je neprecizan. Za Ninkovića je ovo bila pet lična, pa je Leotar ostao bez važnog igrača u posljednja tri minuta, a gostima iz Trebinja Šakotić nakon narednog napada donosi prednost 66:65, a potom i Damjanović trojkom plus četiri  (69:65) na dvije minute do kraja.

Barbarez iz odbojke postiže poene za Borac, a Stojanović održava plus četiri za Leo u narednom napadu. Vučković nastavlja sa lošim bacanjima na drugoj strani, pogađa jedno od dva, a u neizvjesnoj završnici gosti su stigli do pobjede.