LEOTARU KUP SRPSKE Dobar otpor Borca, nedostajalo snage u završnici

Košarkaši Leotara osvojili su trofej pobjednika Kupa Republike Srpske. Tim iz Trebinja u sjajnom finalu je pobijedio banjalučki Borac rezultatom 74:70 (22:22, 19:19, 10:9, 13:10)

Borac je odlično otvorio utakmkicu i koševima Lončara, Pavlovića i Ljuboje tim iz Banjaluke imao je prednost od 7:1 nakon dva minuta utakmice. Međutim, na polovini prve dionice, koševima Aleksića Leotar prelazi u vođstvo (11:9). Do kraja prve dionice viđena je velika borba, a nakon deset minuta rezultat 22:22 oslikavao je pravo stanje na terenu.

Druga dionica bila je gotovo identična prvoj, ali su oba tima postigla po tri poena manje pa je rezultat na poluvremenu bio nerješen 41:41.

Treću četvrtinu obilježio je izuzetno mali broj koševa, ovu dionicu Leotar je dobio sa 10:9 pa su somaći u poslednjih deset minuta ušli sa košem viška.

Leotar je bio tim koji je imao kontrolu rezultata u posljednjoj četvrtini, a na polivini ove dionice, koševima Šakote, domaći tim odvaja se da šest poena viška 67:61. Borac serijom 5:0 prilazi na poen zaostatka, a onda se domaći tim ponovo odvaja na pet poena viška.

Na 16 sekundi do kraja, pri vođstu Leotara 71:68 Peđa Lončar je šutirao trojku ali je bio neprecizan, u nastavku je Leotar došao do lopte i poena u tranziciji što je značio i rezultatski kraj meča.

Najefikasniji na utakmici bio je Vladimir Aleksić iz Leotara sa 19 poena, koš manje postigao je Nemanja Pavlović, košarkaš Borca.

Medalje košarkašima uručio je predsjednik Košarkaškog saveza Republike Srbiske Boris Spasojević,a pehar u trajno vlasništvo kapitenu Leotara uručio je pomoćnik ministra sporta u Ministarstvi porodice omladine i sporta Republike Srpske Mario Đuran.