LIGA ŠAMPIONA Levandovski sjajan na jubileju, Ronaldo spasio Junajted

Bajern je uveličao jubilej Roberta Levandovskog i njegov 100. nastup u Ligi šampiona ukrasio pobjedom nad Benfikom 5:2.

Poljak je tome dao značajan doprinos jer je postigao tri gola, a uz to je imao i promašen penal. Levandovski je tako došao do 22 gola u sezoni, te postigao dva i više golova na već sedam utakmica. Ovo je inače četvrti put da Poljak postiže het-trik na utakmicama Lige šampiona.

Goleada je viđena i u duelu Juventusa i Zenita, gdje je ruski tim na poluvremenu imao 1:1. Ipak, u nastavku su Dibala drugim golom, te Morata i Kjeza donijeli domaćem timu prednost 4:1, koju je Azmun samo ublažio. Juventus se plasirao u narednu fazu ovom pobjedom.

Važan meč je odigran i u Bergamu, gdje je viđena prava drama. Iličić je doveo Atalantu u vođstvo u 12. minuti, a onda je u finišu prvog dijela proradila portugalska veza. Bruno Fernandeš je asistirao Kristijanu Ronaldu, koji je pogodio i postigao 126. gol u dresu Mančester Junajteda.

Ipak, Duvan Zapata je sjajno odigrao u 56. minuti i nakon konsultacija sa VAR sobom njegov gol je priznat. U sudijskoj nadoknadi Kristijano Ronaldo je odbijenu loptu poslao u mrežu za 137. gol u Ligi šampiona.