LIGA EVROPE Atletiko sa igračem manje do remija u Londonu (FOTO)

Atletiko Madrid je sa igračem manje došao do remija u Londonu 1:1 protiv Arsenala, a velike zasluge za to pripadaju Janu Oblaku koji je imao više sjajnih odbrana.

FOTO ANDY RAIN/EPA

Madridski klub je praktično iz jedinog napada u drugom dijelu došao do gola i velike šanse da prođe u finale Lige Evrope.

Utakmica u Londonu je imala bizaran početak. Šime Vrsaljko je za samo 10 minuta zaradio dva žuta kartona, pa je Atletiko rano ostao sa fudbalerom manje.

Zbog prigovora je na tribine morao i trener madridskog tima Dijego Simeone.

Arsenal je preko Lakazeta ima dvije velike šanse ali je on jednom pogodio stativu, a drugi put se istakao Oblak.

Londonski tim je napadao, redale su se prilike a sjajni Slovenac je odbranio još tri sjajna udarca. Atletiko je prvi put zaprijetio u 38 minuti kada je pokušao Antoan Grizman.

U nastavku veliki pritisak Arsenala i praktično se igralo na jedan gol. Domaći tim je napokon u 61. minuti došao do gola. Vilšir je sjajno ubacio, a Lakazet doveo „tobdžije“ u prednost. U jeku napada domaćih slijedi velika greška odbrane,  pa Atletiko praktično ni iz čega dolazi do izjednačenja. Grizman je pobjegao čuvarima i kaznio nesmotrenost domaćih fudbalera.

U Marseju velika pobjeda domaćina 2:0. Olimpik je poveo u 15. minuti, a o ovom golu će se svakako još raspravljati. Paje je ubacio iz slobodnog udarca, a Toven je zahvatio loptu glavom, potom i rukom, nakon čega je završila u mreži.

Na startu drugog dijela austrijski tim je, čini se, opravdano tražio penal, a zatim je propustio i najveću šansu. Volf je bio sam ispred golmana Pelea, koji je odbranio njegov udarac. Olimpik je to odmah kaznio.

Paje je još jednom pokazao svoju klasu u 63. minuti. Idealno je uposlio Nžijea, koji je bio precizan sa ivice šesnaesterca za konačnih 2:0.