LIGA EVROPE Borusija šokirala Romu, Espanjol bez milosti

Borusija Menhengladbah je šokirala Romu u sudijskoj nadoknadi i golom Markusa Tirama slavila 2:1, te u potpunosti zakomplikovala borbu za prolazak u eliminacionu fazu.

FOTO TANJUG/AP

Zanimljivo je da strijelac prva dva gola na utakmici, po jedan za Borusiju i Romu, bio isti. Naime, Federiko Facio je prvo zatresao svoju mrežu u 35. minuti, da bi se zatim iskupio za to u 64. minuti. Tada je dobro reagovao na ubacivanje Aleksandra Kolarova i pogodio mrežu njemačkog tima.

Foto Tanjug/AP Martin Meissner

Za rimski tim su igrali Edin Džeko i Aleksandar Kolarov. Na ovom meču je golman domaćih Zomer nokautirao svog saigrača prilikom pokušaja da izbaci loptu.

Bašakšehir je na gostovanju savladao Volfsberger sa 3:0, a krivac za to je Nemanja Rnić. Bivši igrač Partizana je skrivio penal u 73. minuti i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Turski tim je to kaznio. Edin Višća je pogodio iz penala za 1:0 , a zatim je asistirao Kriveliju za 2:0. Isti igrač je pogodio i za 3:0.

Espanjol je na domaćem terenu napravio veliki korak ka narednoj fazi jer je deklasirao Ludogorec 6:0. Španski tim je iskoristio činjenicu da je gostujući tim u prvom dijelu ostao bez čak dva igrača. Prvo je isključen Forster u 12,  a zatim je zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Goralski. Espanjol nije imao milosti pa je do vrha napunio mrežu Bugara. U strijelce su se upisali Melendo, Marmol, Vargas, Kampuzano, Pedrosa i Fereira.

Foto Tanjug/AP Andrew Milligan

Rendžers je u drugom dijelu slomio otpor Porta. Nakon lošeg prvog dijela, Škoti su u nastavku uspjeli da zatresu mrežu. Prvo je Alfredo Morelos ispratio centaršut i sa ivice šesnaesterca je pogodio. Zatim je Stiven Dejvis pogodio u 73. minuti.

Gent je došao do značajne pobjede protiv Volfsburga, dok se Oleksandrija vratila nakon što je gubila na svom terenu 0:2. Na kraju su došli do boda.