LIGA EVROPE Džeko strijelac, Bašakšehir šokirao Borusiju

Roma se plasirala u narednu rundu Lige Evrope nakon što je remizirala 2:2 protiv Volfsbergera. U strijelce se upisao Edin Džeko, koji je pogodio u 19. minuti i doveo svoj tim u vođstvo 2:1.

FOTO EPA/ETTORE FERRARI

Iznenađenje je napravio Bašakšehir, koji je eliminisao Borusiju Menhengladbah. Njemački tim je vodio 1:0 i činilo se da je sve riješeno oko putnika u narednu rundu. Ipak, turski tim se nije predavao. Prvo je Kahveči izjednačio u 44, da bi pobjedu donio Kriveli u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Vulverhempton je u nastavku slomio otpor Bešiktaša, a istakao se Diogo Kota. Mladi napadač je postigao najbrži het trik u Ligi Evrope. On je u igri ušao u 56. minuti, a pogodio je mrežu turskog tima u 58, 63 i 69. minuti.