LIGA ŠAMPIONA Ajaks slavio protiv Valensije: EVROGOL Ziješa, SJAJNA ASISTENCIJA Tadića! (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa su kao gosti savladali Valensiju sa 3:0 u okviru 2. kola grupe H Lige šampiona i sada imaju maksimalnih šest bodova.

Goste je u vođstvo doveo Hakim Ziješ pravim evrogolom u osmom minutu susreta, drugi gol za tim iz Amsterdama postigao je Kvinsi Promes u 34. minutu, a poslije sjajne asistencije Dušana Tadića u 67. minutu Doni van de Bek je postavio konačan rezultat.

Kod rezultata 0:1 “šišmiši” su imali veliku šansu za izjednačenje, ali je kapiten Danijel Pareho u 25. minutu promašio penal poslavši loptu preko gola.

Barselona je na svom terenu napravila preokret protiv Intera, koji je poveo golom Lautara Martineza u trećem minutu, da bi Luis Suarez u 58. i 84. minutu osigurao tri boda domaćinu.

Posebno je bio lijep prvi pogodak Urugvajca, a postigao ga je odličnim volej udarcem sa oko 17-18 metara.