LIGA ŠAMPIONA Bajer slavio u Moskvi, drama u Istanbulu

Fudbaleri Bajer Leverkuzena slavili su u Moskvi 2:0 protiv Lokomotive i sačuvali barem teoretske šanse za plasman u narednu rundu.

FOTO TANJUG/AP

Iako je ruski tim u većem dijelu meča bio bolji , Nijemci su do golova došlo na sretan  i spretan način. Gosti su poveli u 11.minuti na neobičan način. Eder je nakon kornera pokušao da izbaci loptu, napucao je svog saigrača Zemaletdinova i ona se odbila u mrežu. Domaći tim je propustio nekoliko šansi za izjednačenje, a onda ih je stigla kazna u 54.minuti. Bender je sjajno prihvatio loptu i odmah pogodio za konačnih 2:0.

Galatasaraj je samo remizirao protiv Briža 1:1. Domaći tim je poveo u 11.minuti kada je Adem Bujuk odlično primio loptu u kaznenom prostoru i rutinski doveo svoj tim u vođstvo. U sudijskoj nadoknadi Diata je donio izjednačenje i najvjerovatnije bod za treće mjesto belgijskom timu koji je u finišu ostao bez čak dva igraa koji su isključeni.