LIGA ŠAMPIONA Drama PSV-u, poraz Sutjeske

PSV i Bazel su odigrali sjajan meč u kojem su Holanđani u finišu napravili preokret i došli do pobjede 3:2.

FOTO EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN

PSV je poveo u 14. minuti golom Brume. Tada je imao igru i velike šanse, ali se Bazel  nije predao već je uslijedio preokret. Prvo je Ajedi izjednačio, da bi u 79. minuti Alderete pogodio za 2:1. U finišu meča prava drama u sudijskoj nadoknadi. U prvoj minuti Lamers je sjajno reagovao nakon ubacivanja i glavom poslao loptu u mrežu, da bi Malen u 93. minuti petom skrenuo loptu Gutiereza za pobjedu.

Danski Kopehagen je savladao TNS u Velsu 2:0 i napravo je korak ka tome da se plasira u treće kolo kvalifikacija gdje čeka pobjednika duela između Crvene zvezde i Helsinkija. U 18. minuti sjajan napad po sedmoj strani krunisao je Sotiriu. Nakon nesmotrene reakcije u 64. minuti Danci su dobili penal, a Skov je bio siguran. Tom prilikom je Sotiriu povrijeđen, a Kopenhagen je igrao u “šarenom” sastavu.

Sutjeska iz Nikšića nije mogla do novog iznenađenja. Apoel je slavio 1:0 golom Tomasa De Visentija iz penala. Šampion Crne Gore je imao penal ali je Stefan Nikolić pogodio prečku.

Vujadin Savić je u drugom dijelu ušao u igru Apoela, kao i Andrija Pavlović.