Ljubišić donio trofej Borcu

Rukometaši Borac Mtela osvojili su šesti Kup Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u finalu savladali Bosnu Centrotrans 22:19, a junak završnog turnira bio je golman Bojan Ljubišić.

Upravo je čuvar mreže banjalučkog tima inicirao preokret sredinom drugog dijela i omogućio svom timu da stekne odlučujuću prednost. Na kraju Ljubišić je imao 15 odbrana.

Borac je bolje ušao u finale. Banjalučani su poveli 2:0, a zatim su stekli i maksimalna tri gola viška u prvom dijelu 5:2 preko kontre koje je realizovao Vladan Đurđević, te gol Gorana Daničića.

Kod rezultata 6:3, domaći tim je stao u napadu. Nisu pronalazili rješenje za odbranu gostiju iz Visokog koji su iz kontranapada došli prvo do izjednačenje 6:6, da bi u 22. minuti Adnan Harmandić svojim golom donio  i prvo vođstvo u finalu 8:7.

Mučenje Banjalučana u napadu prekinuo je Duško Hercegovac koji donosi izjednačenje 8:8. Sa neriješenim rezultatom se otišlo i na odmor.

Na startu drugog dijela rukometaši Borca su se mučili u napadu . Nisu uspjevali da pronađu put do gola Mirnesa Grče, dok su gosti bili efikasniji pa su u 40 minuti stekli dva gola viška (12:14) i imali napad.

Tada na scenu stupa golman Bojan Ljubišić. Sa dvije sjajne intervencije je inicirao potpuni preokret iako je Borac imao igrača manje. Banjalučani su napravili seriju 5:0 pa su došli do prednosti 17:14 .

Crni niz gostiju bez gola prekinuo je Kapić. Do kraja domaći tim je uspio da sačuva prednost i osvoji trofej u Kupu BiH.

Borac Bosna 22:19 (9:9)

Sportska dvorana: Borik. Gledalaca: 1.0 00. Sudije Dražen Begić, Andrija Knezović

Borac: Stošljević, Unčanin 8, Đurđević 3, Hercegovac 2 , Daničić 2, Mijatović 2, Ljubišić, Bubić, Subotić, Nježić, N. Knežević, Ćelić 1, Šešić 1, Buljina 1, Ćeranić 1, Jovanović1.

Bosna Centrotrans: Grčo, Burić 2, Harmandić 4, Mimić 1. Sirćo, Balta, K. Čabaravdić Selimović, Divković, Čolo 2, Imamagić, Limo, A. Čabaravdić, Sirćo, OManović 5, Kapić 5.