LOŠ DERBI Zvezdi pobjeda za titulu, igra za zaborav (VIDEO)

Crvena zvezda je trijumfom nad Partizanom 2:1 napravila veliki korak ka odbrani titule šampiona Srbije. “Vječiti derbi” ipak nije ispunio očekivanja, a ekipe su prikazale loš fudbal sa previše nervoze i prekršaja.

FOTO ANDREJ CUKIĆ/EPA

Posebno loše je bilo prvo poluvrijeme, koje je bilo za zaborav. Čak 27 prekršaja, potpuno rastrzana igra sa samo jednom pravom šansom i to već u prvoj minuti.

Zvezda je krenula agresivno, ubacio se Filip Stojković koji je dobro šutirao, a Vladimir Stojković je sjajno intervenisao. “Crveno-bijeli” su još jednom zaprijetili u petoj minuti. Zatim je na drugoj strani probao Danilo Pantić.

Do kraja prvog dijela još dva pokušaja nakon prekida. Miletić je pokušao nakon kornera, dok na drugoj strani nije bio precizan Milunović. Na kraju prvog dijela iz povoljne pozicije loše je šutirao Ben iz slobodnog udarca tako da nije bilo opasnosti po gol Partizana.

Foto Andrej Cukić / EPA

Na početku drugog dijela nakon greške Zvezdinih igrača, Nemanja Nikolić je bio u dobroj poziciji ali je loše šutirao pored gola. U 60. minuti “crveno-bijeli” dolaze do prednosti. Ivanić je odlično primio loptu, ubacio u šesnaesterac, gdje je Urošević povukao Bena. Pomenuti igrač je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Nakon primljenog gola, Partizan nije zaprijetio sve do 75. minuta kada je iznenada lopta došla do Ivanovića koji je loše šutirao.

Zvezda je u 80. minuti došla do 2:0. Ponovo je Ivanić probio po strani, odbrana Partizana nije ispratila Aleksu Vukanovića koji je šalje u mrežu.

Minut kasnije Ivanić se mogao upisati i u strijelce kad je dobio odličnu loptu na ivici šesnaesterca, a bio je neprecizan.

U 88.  minuti velika greška Marka Marina koji je skrivio penal. Rikardo Gomeš je bio siguran i smanjio na 1:2. Do kraja je pokušao još Pantić, ali nije bilo promjene rezultata.