LOŠ START Radnik doživio drugi poraz na svom terenu

Težak start za fudbalere Radnika. Bijeljinski tim je doživio i drugi poraz na domaćem terenu, a tri boda je odnijela ekipa Slobode koja je slavila 2:1.

U prvom dijelu nije bilo velikih prilika, igralo se na sredini terena uz veliki broj prekršaja pa praktično kvalitetne igre nije bi bilo. Jedina šansa vrijedna pomena bila je u 30. minuti. Gogić je proigrao Hasukića koji je šutirao, ali Muharem Čivić je izblokirao udarac, te je Radnik dobio korner.

U nastavku puno bolji ritam utakmice. Domaći su zaprijetili u 46.minuti nakon greške Čivića ali su izborili samo korner. Zatim su pokušali nakon prekida Gofić i Šubert.

U 71.minuti penal za Slobodu. Mujagić se ubacio iz drugog plana a oborio ga je Urošević. Siguran izvođač je bio Beganović. Tuzlaci su poveli 2:0 nakon udarca Kurtalića koji je šutirao sa 20 metara a golman Aljkanović je bio pokriven.

Minut kasnije Nikola Popara je nakon dobrog prodora smanjio na 1:2. Radnik je do kraja imao terensku inicijativu nekoliko šansi ali na kraju nisu uspjeli doći do izjednačenja.