LOŠI REZULTATI MLADIH Šveđani deklasirali BiH, Srbija remizirala sa Faranima

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je debakl protiv Švedske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Domaći tim je slavio sa 4:0.

Ni vršnjaci iz Srbije se nisu proslavili pa su odigrali bez golova protiv Farskih ostrva.

Ekipa Slobodana Starčevića je dobro stajala sve dok nije primila prvi gol. Prijetili su gosti preko Đokanovića, zatim je izblokiran pokušaj Savića a onda je Mešinović loše šutirao.

U 23. minuti dosuđen je penal za Švedsku. Milojević je oborio Vagića i dobio žuti karton, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Elanga je bio siguran. Nakon toga Švedska je zagospodarila terenom, a dodatni problem za BiH bio je izlazak Ivana Bašića.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Husein je pronašao Valemarka koji je pogodio za 2:0.

U nastavku je Švedska sve riješila za dva minuta. Nakon greške odbrane Tim Prica je odlično pronašao Elanga koji postiže drugi gol u 75.minuti, a zatim je Nigren dva minuta kasnije još jednom zatresao mrežu Ćetkovića.

Srbija je u Novom Sadu odigrala bez golova protiv Farskih ostrva, a nisu uspjeli da zatresu mrežu rivala iako su imali nekoliko dobrih prilika za to. Na kraju još jedno veliko razočarenje.