LUDILO U BIRMINGEMU Bivši evropski šampioni, sada drugoligaši, priredili FUDBALSKU ČAROLIJU sa 10 golova (VIDEO)

Jeste Liga šampiona i važna, i velika i lijepa za gledanje. Da nije, ne bi bila najpraćenije fudbalsko klupsko nadmetanje na svijetu. Ali, nije sva ljepota ovog sporta samo u njoj. Naprotiv.

FOTO OFFICIAL NFFC/INSTAGRAM

Neki velikani igraju sada i u drugim ligama. Poput Aston Vile, koja je Kup evropskih šampiona osvojila 1982. savladavši u velikom finalu Bajern s Augentalerom, Henesom i Rumenigeom (1:0). Ili, poput Notingem Foresta, koji je pokorio kontinent i 1979. (u finalu 1:0 protiv Malmea) i 1980. (1:0 protiv Hamburga).

Sada ti velikani igraju u engleskoj drugoj ligi, Čempionšipu. I, njihov prvenstveni meč odigran u srijedu, na “Vila parku”, isprva je bio u sjenci aktuelnih evropskih velikana koji su se borili za bodove i drugu fazu Lige šampiona. Pažnja britanske javnosti bila je usmjerena na nastup Totenhema protiv Intera, odnosno na gostovanje Liverpula u Parizu moćnom PSŽ-u, ali nije dugo prošlo, ane samo na Ostrvu, već i širom planete počelo je da odzvanja “Vide li šta se dešava u Birmingemu?”.

A dešavalo se stara dobra fudbalska čarolija. U kojoj nisu toliko važna imena zvijezda, niti da li ih ima u timu, već golovi, preokreti, sjajni potezi i pravi sportski spektakl na terenu.

Jer, osmoplasirana Vila i njen za dvije pozicije bolje plasirani rival, priredili su istinski šou.

Za prvih šest minuta, gostujući Notingem Forest je poveo sa 0:2. Bile su to prve dvije od četiri asistencije Džoa Lolija.

Od 11. do 14. minuta 21-godišnji Temi Abraham je dao svoja dva prva gola za Aston Vilu. Za tili čas, 2:2.

A to je bio tek početak.

Forest je već u 22. minutu poveo sa 2:3, uz novu Lolijevu asistenciju, ali se na veliki predah otišlo bez ičije prednosti, jer se Abraham s bijele tačke pobrinuo za novo izjednačenje.

I, onda spektakl.

Najprije je Notingem poveo kada je njegov junak, Loli, postigao gol za novu prednost, ali je pri tom rezultatu, 3:4, gost u 68. minutu ostao bez isključenog Figueireda.

Vila je to umjela da kazni. Mladi Tami Abraham je svojim četvrtim pogotkom na meču, a šestim na posljednja tri nastupa, izjednačio rezultat, da bi njegov saigrač El-Gazi, četiri minuta kasnije, u 75, brojčano jačem domaćinu donio prvo vođstvo.

U samoj završnici ludog meča, Džo Loli je golu i trima asistencijama dodao i svoju četvrtu, proigravši dvostrukog strijelca Luisa Grabana, koji je svojim 12. ovosezonskim pogotkom (drugi strijelac Čempionšipa) postavio nestvarnih 5:5.