LUKIĆ I ZAKARIĆ DVOSTRUKI STRIJELCI Borac ubjedljiv protiv "fenjeraša" Olimpika

Fudbaleri Borca su kao gosti savladali Olimpik sa 4:1 u 9. kolu Premijer lige BiH, a zahvaljujući ovom trijumfu su sami na drugoj poziciji prvenstvene tabele, sa tri boda i dvije utakmice više od Željezničara.

FOTO FK BORAC

U trećem minutu gosti su zaprijetili, poslije pekršaja nad Vranješom iz slobodnog udarca je šutirao Zakarić, ali je golman Hadžić izbio loptu i sačuvao mrežu.

Sarajlije su u 10. minutu tražile penal, nakon što je Milanović pao u kaznenom prostoru Banjalučana, ali je sudija Jelić samo pokazao da se igra dalje.

Ziljkić je u 25. minutu sjajno uposlio Vranješa koji je izašao sam pred čuvara mreže Olimpika, pokušao je da „bocne“ loptu i tako postigne gol, ali je to veoma loše uradio i bio je neprecizan.

Šest minuta kasnije poslije velike greške Hadžanovića u odličnoj prilici je bio Zakarić koji je zaobišao golmana Hadžića, ali je onda iskosa sa desne strane slabijom desnom nogom šutirao pored gola.

Ipak, u 33. minutu Ziljkić je odlično centrirao za mladog Lukića koji je na drugoj stativi sa nekoliko metara udaljenosti poslao loptu u mrežu.

Mogli su domaćini da dođu do izjednačenja u 40. minutu kada je Šišićev udarac odbranio golman Borca Pavlović, lopta se odbila do Milanovića koji je gađao gornji desni ugao gola gostiju, ali je pogodio stativu.

Svoj drugi gol na “Otoci”, a treći u prvenstvu Lukić je postigao u 50. minutu i to petrom poslije dobre asistencije zakarića sa desne strane.

Domaći tim je smanjio šest minuta kasnije, a poslije kornera Milanovića glavom je loptu u mrežu poslao Hasanović.

U 62. minutu dobro je šutirao Vojinović, ali je Hadžić sjajnom interevencijom izbacio loptu u korner, da bi poslije ubacivanja iz ugla još dva puta sjajno zaustavio udarce glavom Jovanovića i opet Vojinovića sa nekoliko metara.

Zatim je na scenu stupio zakarić kome nije bilo teško da asistencije Ziljkića u 66. i kapitena Vranješa u 72. minutu pretvori u pogotke i otkloni sve dileme oko pobjednika susreta.

Plasman: Sarajevo 20, Borac 18, Željezničar 15, Tuzla Siti 1‚3, Velež 12, Široki Brijeg 11, Sloboda, Zrinjski po 10, Radnik, Krupa, Mladost po 7, Olimpik 3 boda.