Mačva namučila branioca trofeja: Zvezda uspješno prebrodila prvu prepreku u Kupu Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su uspješno preskočili prvu prepreku na putu ka odbrani trofeja u Kupu Srbije.

Crveno-bijeli su kao gosti savladali Mačvu u Šapcu sa minimalnih 2:0, ali uz dosta muke.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu i stvorili nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli da dođu do pogotka.

Poslije nepuna četiri minuta igre dobar centaršut Aleksandra Kataija iskoristio je Nemanja Milunović koji je zatresao mrežu rivala.

Zvezda je bila bolja i u nastavku, ali su domaći igrači mogli u finišu da izjednače.

Najbolju priliku za to je imao Miloš nešković koji e dobio šansu da šutira sa oko 13-14 metara malo iskosa sa lijeve strane, ali je izblokiran, da bi nakon toga golman Zoran Popović lako ukrotio loptu.

U samom finišu meča Kings Kangva je iskoristio neodlučnost defanzivaca Mačve i iz neposredne blizine lako poslao loptu u mrežu.