MAESTRALNI JOKIĆ Istorijskim tripl dablom vodio Denver do pobjede (VIDEO)

Denver sve bolji i bolji, Oklahoma poražena poslije četiri utakmice.

Denver Nagetsi pobjedili su u neočekivano teškoj utakmici Oklahoma Siti Tandere u duelu dva srpska košarkaša rezultatom 122:110, a noć je definitivno obilježio Nikola Jokić.

Aktuelni MVP NBA lige nije imao pretjerano zapažen poenterski učinak (15 poena), pošto je iz igre šutnuo svega devet puta, ali je pored toga uhvatio 13 skokova i podijelio 14 asistencija, te uz Erona Gordona bio najzaslužniji za pobjedu svoje ekipe.

Sa druge strane Aleksej Pokuševski postigao je šest poena i uhvatio sedam skokova, uz dve blokade i po jednu ukradenu loptu i asistenciju.

Fantastičan početak meča imali su Nagetsi koji su već na startu vodili 13:0 predvođeni Gordonom koji je vezao osam poena u tom periodu. Poslije tri minuta igre Oklahoma konačno postiže prve poene preko Robinsona-Irla i prekida veliku seriju gostiju. Ipak, nastavili su košaraši Denvera da uništavaju svog rivala, pa su na polovini prve četvrtine trojkom Koldvel-Poupa na već petu asistenciju Jokića vodili 21:4.

Nakon što su Tanderi uzvratili serijom od 12:3 i smanjili prednost Nagetsa na 24:16, ponovo Gordon pokreće svoju ekipu i odvodi ih na novih +17. Ipak, osam vezanih poena Šeja Gildžsa-Aleksandra, od čega su šest bili sa linije za slobodna bacanja, Oklahoma u drugu četvrtinu ulazi sa koliko toliko pristojnih -13.

Početkom drugih 12 minuta domaća ekipa ponovo ulazi u minus fazu, što izabranici Majka Melouna koriste i odlaze na rekordnih +19. Nekoliko neuspješnih naleta Tandera da priđu na manje od deset poena prednosti uspjevala je da odbije gostujuća ekipa, a drugi kvartal završen je rezultatom 71:57 za Denver.

Ipak, u drugom poluvremenu Oklahoma konačno prilazi na -8, a ubrzo nakon toga hvata i potpuni priključak i stiže na samo jedan posijed zaostatka, zahvaljujući seriji Dorta. Na nešto više od jednog minuta do kraja treće četvrtine Aleksej Pokuševski polaže loptu u koš i dovodi svoju ekipu do prve prednosti na ovoj utakmici.

Nakon kratke rezultatske klackalice u prvih par minuta poslednje deonice, favorizovani Denver ipak uspjeva da na leđima Jokića i Mareja po poslednji put napravi ozbiljniju razliku, posle koje Oklahoma nije imala snage da se vrati u meč.

Jokić je na ovoj utakmici ostvario 79. tripl dabl u karijeri i prestigao Vilta Čemberlejna, pa samim tim postao i centar sa najviše tripl dablova u istoriji. Pored njega i pomenutog Gordona koji je postigao 27 poena uz samo tri promašaja iz igre, istakao se još i Džamal Marej koji je ubacio 24. U domaćoj ekipi ubjedljivo najbolji bio je Šej Gildžs-Aleksander sa 37 poena, dok su ga pratili Dort sa 19, odnosno Gidi sa 16.