Majami vratio brejk: Boston Seltiksi bez snage za preokret (VIDEO)

Košarkaši Majamija vratili su brejk u finalnoj seriji plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Kao gosti savladali su Boston sa 109:103 i poveli sa 2:1 uz sjajnu partiju Bema Adebaja koji je susret završio sa 31 poen, 10 skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

Pi Džej Taker je dodao 17, Maks Strus 16, a trijumfu Hita Kajl Lauri doprinio je sa 11 poena, šest dodavanja i četiri oduzete lopte.

Kod Seltiksa Džejlen Braun je imao čak 40 poena i devet skokova, Al Horford je ubacio 20 uz 14 uhvaćenih lopti, Markus Smart je postigao 16 uz sedam asistencija, dok su Džejson Tejtum i Grent Vilijams ubacili po 10 poena.

Majami je već u prvoj četvrtini napravio dvocifrenu razliku koja je iznosila 21 poen, ona je išla čak do “plus 26”, a u posljednjoj četvrtini domaćini su uspjeli da priđu na svega poen zaostatka, međutim nisu imali snage za preokret.

Četvrta utakmica se takođe igra uz bostonskom Gardenu, a termin je utorak ujutro od dva časa i 30 minuta po našem vremenu.