MAJSTORICA DONOSI ODLUKU Budućnost nakon dramatične završnice pobijedila Zvezdu

Sjajna utakmica, drama, velika borba u Podgorici, na kraju pobjeda Budućnosti protiv Zvezde rezultatom 81:80 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-oda.

Nakon ovog meča Budućnost je izjednačila na 2:2 u finalnoj seriji pa će novog šampiona odlučiti peta utakmica, koja se 28. maja igra u Beogradu.

Crvena zvezda je tokom većeg dijela meča imala kontrolu rezultata, nakon 10 minuta vodila je Zvezda sa 4 poena (23:19), a crveno-bijeli su u nastavku imali kontrolu rezultata.

Sa pet poena viška košarkaši Crvene zvezde ušli su u posljednjih 10 minuta.

U samoj završnici, 42 sekunde prije kraja, Danilo Nikolić pokušava za tri poena, na minus dva, ne pogađa ali Zoran Nikolić bilježi ofanzivni skok, a nakon faula precizan je dva puta sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje 80:80. Zvezda nije iskoristila naredni napad, a onda je sedam sekundi prije kraja Lazić faulirao Kobsa. Košarkaš Budućnosti prvi put je neprecizan, drugi put pogodio.

Dejan Radonjić je reagovao tajm-autom, nakon kojeg je njegovom timu ostalo sedam sekundi za realizaciju. Nije Zvezda pogodila, a onda je ponovo došla do lopte jedan sekund prije kraja. Pokušao je Davidovac, ali nije pogodio, pa se serija ponovo vraća u Beograd.

Najefikasniji na utakmici bio je Džordan Lojd sa 23 poena, dok je Budućnost predvodio Džastin Kobs sa košem manje.