MAKEDONCI NISU IZDRŽALI Austrija u finišu došla do pobjede

Austrija je savladala debitanta na Evropskom prvenstvu Sjevernu Makedoniju sa 3:1 i tako su uspješno započeli takmičenje.

Makedonci su bili nešto bolji na otvaranju utakmice, ali su imali puno problema u defanzivnom dijelu gdje su puno griješili.

Austrijanci su to iskoristili u 18.minutu. Marsel Zabicer je centritao, Štefan Lajner je pobjegao odbrani i pogodio mrežu. Zatim je šut Saše Kalajdžića zaustavio Stole Dimitrijevski.

Sjeverna Makedonija je došla do izjednačenja u 28. minuti. Veliki nesporazum u odbrani Austrije kaznio je veteran Goran Pandev! On je tako ušao u istoriju kao prvi strijelac za ovu zemlju na završnim turnirima.

Prvu priliku u drugom dijelu imali su Makedonci kada je Boban Nikolov šutirao pravo u Bahmana. Austrija je povela u 78.minuti. Alaba je centrirao a Mihael Gregorić je bio brži od Dimitrijevskog i pogodio je za 2:1.

Austrijanci su zatim mirno igrali čekali novu grešku rivala i onda je u 90. minuti Marko Arnautović iskoristio dodavanje Konrada Lajmera i povećao je na 3:1.