BORAC UBACIO 60 POENA ZA POLUVRIJEME Banjalučani sjajnim prvim dijelom slomili Zlatibor

Borac je i dalje na maksimalnom učinku. Banjalučani su u trećem kolu druge ABA lige savladali Zlatibor 87:75, a odigrali su jedno od najboljih poluvremena u dosadašnjem dijelu sezone.

Borac je odigrao nestvarno prvo poluvrijeme u kojem je za 20 minuta ubacio 60 poena Zlatiboru. Banjalučani su od prvog minuta u potpunosti dominirali parketom. Poveli su 9:2, a odigrali su veoma kvalitetno u odbrani, te raznovrsno u napadu.

Banjalučani su tako došli do prednosti 16:5 a sličan napad je viđen i u nastavku prve četvrtine pa su na prvu pauzu između četvrtina otišli sa vođstvom 30:15. Ekipa trenera Dragana Nikolića nije popustila ni u drugoj četvrtini. Odličan protok lopte, kontrola skoka uz sjajan šut za tri poena (7 od 10) donijeli su Borcu ogromnu prednost 60:39. O tome koliko je igra Borca bila timska govori i 17 asistencija u ovom dijelu igre.

Borac je veliki pad imao pri kraju treće četvrtine kada je Zlatibor uhvatio priključak. Gosti su od minus 21 uspjeli da smanje zaostatak na samo minus 9. Prvo su na krilima Rosa i Kutlešića napravili seriju 8:0 kojom su od 46:67, došli do 54:67. Nastavila je ekipa iz Čajetine sa dobrom igrom, pa je prišla na samo minus 9 (61:70). Nakon dvije izuzetne četvrtine četa Dragana Nikolića u trećoij nije uspjela da pogodi ni otvorene šuteve pa su u tom periodu ubnacili samo 12 poena.

Ekipe su se na startu posljednje četvrtine mučile u šutu a seriju promašaja prekinuo je Draško Knežević novom trojkom za 75:64. Banjalučani su zatim odbili nalet rivala i na kraju došli i do treće pobjede u regionalnom takmičenju.

Sjajnu partiju u pobjedničkom timu pružili su Radoš Šešlija koji je imao dabl-dabl učinak sa 16 poena i 11 skokova. Plejmejker Draško Knežević je ubacio 14 poena uz osam asistencija dok je Diante Boldvin imao identičan broj poena uz sedam asistencija.

Borac će naredni meč na turniru u Osijeku igrati u srijedu. Rival Banjalučana u četvrtom kolu će biti Mladost Zemun u 21 čas.