Maksimović: Pokazali smo da imamo kvalitet za vrh

Radnik je odigrao jedno od najboljih poluvremena u ovoj godini. Bijeljinski tim je savladao Tuzla siti sa 3:0 i pokazao da je prebolio ispadanje iz Lige Evrope, kao i poraz od Slobode.

FOTO S. PASALIC

Bijeljinski tim je dominirao u potpunosti. Trener Mladen Žižović je pronašao pobjedničku kombinaciju, a krilni igrača Radnika biće velika opasnost po sve rivale. Brzi prodorni, stvorili su puno problema Tuzli, a Dejan Maksimović se i dva puta upisao u strijelce

Odigrali smo veoma dobar meč u kome smo na vrijeme postigli golove i riješili pitanje pobjednika već nakon četrdesetak minuta. Imali smo ogroman motiv da pokažemo da posjedujemo kvalitet, te da je poraz protiv Slobode bio posljedica umora i šoka od ispadanja iz evropskih takmičenja. Nismo dopustili protivniku koji je u prvom kolu na gostovanju Zvijezdi 09 postigao pet golova da stvori neke ozbiljnije šanse. Imamo kvalitetnu ekipu koja i ove godine može puno toga napraviti u prvenstvu. Cilj je da opet budemo u vrhu Premijer lige Bosne i Hercegovine i borimo se za neko od mjesta koje vodi u Evropu – rekao je Dejan Maksimović.