MALE ŠANSE U REVANŠU Banjalučanke na minus 12 nakon Slovačke

Rukometašice Borca doživjele su težak poraz u prvom meču EHF Evropa Kupa. Slovačka Dunajska Streda je slavila 38:26 i tako stekla velike šanse za plasman u narednu rundu.

Banjalučanke su se nakon duge pauze vratile u Evropu i sigurno će im dobro doći iskustvo iz ovih mečeva.

Banjalučanke su se držale u prvih 10 minuta, a onda je domaća ekipa zaigrala veoma kvalitetno u odbrani, pa su uspjevale da iz toga dođu do laganih poena. Predstavnik Slovačke je uspio da stekne prednost i sa dvije mini serije došle su do plus osam (20:12). Na odmor se otišlo sa tom predošću za domaći tim.

U nastavku Slovakinje nisu popuštala. Nastavile su sa dobrom igrom u odbrani i brzo su došle i do plus 13 (31:18).

Banjalučanke u ovom meču nisu imale rješenja za iskusnu Mađaricu Katu Juhoš koja je postigla čak 12 golova, dok je Beatriks Elo dodala osam.

U banjalučkom timu Lana Lončar je postigla 10 golova, dok je Božana Ćutković pet puta zatresla mrežu. Revanš meč je 24. oktobra u dvorani Borik.