Mari uspješniji od Nadala u duelu povratika

U duelu nekada najboljih tenisera svijeta Endi Mari je savladao Rafaela Nadala 6:3, 7:5 i plasirao se u finale Mubadala šampionata.

Bio je to prvi duel Britanca i Španca još od 2016. godine i polufinala mastersa u Madridu, kada je takođe slavio Endi u dva seta. Rafa je u Abu Dabiju odigrao prvi meč poslije četiri i po mjeseca pauze, koju je napravio zbog problema sa stopalom.

Nekoliko fantastičnih poena odigrali su stari rivali, ali je Mariju po brejk u oba seta bio dovoljan da dođe do pobjede. U prvom setu je servis Nadalu oduzeo u šestom gemu. U drugom se vodila znatno veća borba, a poslije niza propuštenih šansi na obje strane, Britanac je napravio brejk u 11. gemu.

Mari će u subotu igrati u finalu protiv Andreja Rubljova, dok će Nadal za treće mjesto igrati protiv Denisa Šapovalova.

Rus i Kanađanin su, takođe, odigrali uzbudljiv meč u polufinalu. Peti teniser svijeta je poslije dva sata i 20 minuta slavio sa 7:6 (5), 3:6, 6:4. Peto mjesto u konačnom poretku zauzeo je Tejlor Fric, koji je bio bolji od Dana Evansa 7:6 (5), 4:6, 11:9, objavio je Sportklub