Marinković donio Partizanu pobjedu u Laktašima

Na krilima sjajnog Vanje Marinkovića (28 poena) Partizan je u Laktašima savladao Igokeu 97:84 i ostvario petu pobjedu u ABA ligi. Meč su Beograđani prelomili na kraju treće četvrtine kad su serijom 8:0 odbili nalet domaćeg tima i stekli ispostaviće se ključnu prednost.

FOTO KK IGOKEA/NENAD VURUNA

Partizan je odlično otvorio meč u Laktašima. Beograđani su poveli 10:0, a zatim su prednost održavali sjajnim šutem za tri poena. Ubacili su gosti čak četiri šuta od pet pokušaja za tri poena pa su imali i plus 12 (17:5).

Igokea je uspjela da se privikne na ovakvu igru i pronađe rješenje, te ne ostavlja goste previše same na šutu za tri poena, što je donijelo rezultatski priključak.

Sjajni Filip Adamović je bio veoma raspoložen. Pogađao je plejmejker Igokee, dijelio asistencije, pa je domaći tim uhvatio priključak u finišu druge četvrtine i smanji zaostatak na samo tri poena (44:47). Adamović je u ovom periodu igre imao 16 poena i to bez promašaja u šutu za tri poena (4/4). Prve dvije četvrtine donijele su i veliki broj izgubljenih lopti na obje strane.

U trećem periodu Igokea je nekoliko puta prilazila na samo dva poena zaostatka. Međutim, loša selekcija šuta i pogrešna dodavanja omogućili su Partizanu da se odlijepi. Dvije vezane trojke Vanje Marinkovića i poeni Markusa Pejdža donijeli su beogradskom timu plus 10 (75:65).

Sedam minuta prije kraja sudije su isključile Savu Lešića i Bandža Sija.Tek u posljednjoj četvrtini Olivije Lafajet je uspio da poveže nekoliko dobrih poteza pa je domaća ekipa prišla na minus sedam (73:80). Međutim, Igokea nije realizovala dva napada a Partizan je to kaznio serijom 5:0.

Domaći tim je još jednom zaprijetio i prišao na 77:85 a tada je Tomislav Zubčić promašio otvorenu trojku koja je mogla da donese dodatnu neizvjesnost. Do kraja su gosti sačuvali prednost.

Pored sjajnog Marinkovića , Džok Lendejl je imao 17 poena , a Rade Zagorac je dodao 15. U timu Igokee Filip Adamović je imao 19, a Latavijus Vilijams je imao poen manje.