NERVOZA U FINIŠU Meč Borac-Krila prekinut nakon naguravanja igrača (FOTO, VIDEO)

Prijateljski meč između Borca i Krila Sovjetov prekinut je u 88. minuti nakon što je došlo do naguravanja na terenu, pa je sudija Urman Gendžaj odsvirao kraj pri vođstvu ruskog drugoligaša 1:0.

U tom momentu Dimitrij Prišćepa je odgurnuo Marka Kujundžića, pa je došlo do naguravanja svih igrača. Nervoza zbog oštrijih duela i lošeg suđenja je uticala na fudbalere koji su se gurali, a u momentima kad su se smirili sudija je odsvirao kraj.

Ono što će svakako više zabrinuti stručni štab od ovog poraza je činjenica da su tokom njega igru zbog povreda napustili Jovo Lukić kojem je stradalo rame kao i Dejan Meleg kojem je pukla arkada.

Borac je prvi zaprijetio u četvrtoj minuti. Mladi Čavić je izborio slobodan udarac. Stojan Vranješ je izveo, a golman ruskog tima Frolov je odbranio. Mladi igrač je bio veoma agilan na startu meča, pa se zatim našao u novoj prilici. Međutim, njegov udarac je završio u spoljnjom dijelu mreže.

Veliki hendikep je svakako bio izlazak Jove Lukića u osmoj minuti. Napadač Borca je u duelu ostao na zemlji i držao se za rame. Umjesto njega ušao je Mehanović koji je  pokušao udarcem iz daljine.

Rusi su u prvom dijelu zaprijetili samo u 20.minuti kada su imali dva pokušaka. Pokušali su Tinjkovski i Sarvelijev, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon toga bila je dosta prekida na terenu i oštrije igre od strane ruskog drugoligaša.

Na startu drugog dijela novi pokušaji Rusa. Bojan Pavlović je odbranio udarac Božina. Na drugoj strani Banjalučani su imali dobru akciju. Ćorić je centrirao, a Čavić nije na najbolji način zahvatio loptu glavom.

Kazna za promašaje je došla u 58.minuti. Ežov je nakon duplog pasa prošao nekoliko igrača Borca ušao u šesnaesterac i pogodio za vođstvo Krilja.

Banjalučani su nakon prodora Kujundžića tražili penal, ali ga nisu dobili. Na kraju meč je prekinut zbog guranja igrača.

Borac je pripreme u Antaliji završio bez pobjede i postignutog gola, a generalnu probu imaće protiv krupe 20.februara.

Borac je igrao u sljedećem sastavu: Pavlović, Ćorić (od 68 Bosančić), Milojević, Jovanović (od 46 . Uzelac), Subić, Brtan (od 82. Vojinović), Meleg (od 76. Mols), Vranješ, Čavić (od 71 Kujundžić), Zakarić (od 65. Šikanjić), Lukić (od 8. Mehanović, od 59., Ziljkić).