MEČ PUN PREOKRETA Olimpik sa dva penala došao do važne pobjede

Sjajan meč pun preokreta su odigrali Olimpik i Tuzla siti, a na kraju su domaći došli do tri vrijedna boda pobjedom 3:2 u borbi za opstanak.

Gosti su poveli u 3. minuti, kada je Džafić sjajno pogodio sa distance. Samo dva minuta kasnije Osmanović je pogodio iz penala.

Tuzla City je do nove prednosti 2:1 stigla u 58. minuti, a strijelac je bio Badara Bađi. I onda u finišu veliki preokret. Prvo je Šišić sjajnim udarcem glavom izjednačio za 2:2. Zatim je domaćima sviran i drugi penal, koji je u gol pretvorio Osmanović.

Bio je ovo prvi poraz trenera gostiju Nermina Bašića nakon što je preuzeo tuzlanski klub.

U Tuzli nije bilo golova. Zrinjski je imao nekoliko dobrih prilika za gol, ali nije uspio da zatrese mrežu domaćina koji je u finišu mogao i do sva tri boda nakon prodora Fedora Predragovića.

Radnik – Krupa nedjelja(15.00)

Plasman: Sarajevo 37, Željezničar 33, Zrinjski 29, Borac 27, Široki Brijeg 24, Tuzla siti 24, Velež 23, Sloboda 19, Mladost 16, Radnik 11, Olimpik 10, Krupa 9.