MEDALJA ZA HRVATSKU Rukometašice potvrdile epitet najprijatnijeg iznenađenja Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Hrvatske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Danskoj i ispisala nove stranice istorije tog sporta. Hrvatice su u borbi za treće mjesto savladale domaću selekciju rezultatom 25:19 i ostvarile najveći uspeh u istoriji ženskog rukometa u svojoj zemlji.

Ekipa Nenada Šoštarića je zaokružila fantastičan turnir prvom medaljom na velikim takmičenjima, a na turniru je doživjela dva poraza, i to od Norveške i Francuske, koje će se sastati u finalu.

Hrvatska je redom pobjeđivala Mađarsku, Holandiju, Srbiju, Rumuniju i Njemačku, prije nego što je došao veliki uspeh u okršaju sa Danskom.

Prvih 40 minuta obeležila je “rezultatska klackalica”, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali niko nije uspio da se odlijepi.

Međutim, u drugoj polovini drugog poluvremena dogodila se situacija kao na meču Hrvatske i Srbije, pa Danska punih 17 minuta nije uspjela da postigne gol.

Neverovatno dug period bez pogotka potpuno su iskoristile njihove protivnice, koje su se odlijepile i rješile pitanje pobjednika.

Najefikasnija na meču bile su Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova, a četiri je dala Ana Debelić.

Kod Dankinja su se po četiri puta upisale Meta Tranborg i Ana Meta Hansen.

Danska je tako ostala i dalje bez evropske bronze, jedine koja joj nedostaje, a Hrvatska napravila podvig, na koji niko nije očekivao prije turnira.