MEGA SLAVILA NAKON DRAME Prkačin promašio šut za pobjedu Cibone

Košarkaši Mege pobijedili su Cibonu rezltatom 72:71 u dramatičnom meč 16. kola ABA lige. Za izabranike trenera Vlade Jovanovića ovo je bila 11 pobjeda u sezoni.

Dobro je Mega ušla u utakmicu, a nakon deset minuta igre izavranici trenera Vlade Jovanovića su nakon deset minuta igre imali prednost od tri poena. Identičnim rezultatom (20:17) Cibona je dobila drugu dionicu, pa se na veliki odmor otišlo pri nerješenom rezultatu 37:37.

Nastavljena je velika borba i u trećoj dioniciu, nakon koje su gosti iz Zagreba sa jednim košem viška ušli u posljednjih deset minuta.

Mega je u posljednji minut ušla sa tri koša viška (71:68). Poslije defanzivnog skoka Simonovića, Tepić je imao priliku da svoj tim odvede na plus pet, ali nije bio precizan na 25 sekundi do kraja.

Drežnjak je pogodio za Cibonu koja je 10 sekundi prije kraja prišla na samo koš zaostatka. Upravo je Drežnjak napravio faul samo sekund kasnije, a Smit je samo minut kasnije pogodio samo jedno bacanje.

Momirov je nespotreno u nastavku napravio ličnu koja je okarakterisana kao nesportska, Cibona je iskoristila jedno bacanje, a u narednom posjedu Prkačin koji je promašio slobodno bacaje, imao je šut za pobjedu, ali je bio neprecizan.

Filip Petrušev bio je najefikasniji u Megi sa 22 poena, dok je Marko Simonović dao dva košša manje.

Cibonu je sa 17 poena predvodio Roko Prkačin.