MEGA STIGLA IGOKEU I ZADAR Penal završnica nije prijala FMP-u

Košarkaši Mege pobijedili su FMP rezultatom 95:91 u posljednjoj utakmici 13. kola regionalne ABA lige.

Imala je Mega prednost od par poena nakon 10 minuta igre (21:15), ali je FMP do poluvremena preokrenuo rezultat i na odmor otišao sa viškom od tri poena (42:39).

U samu završnicu, u posljednje 83 sekunde, ekipe su ušle izjednačene (84:84), a onda je Mega serijom 4:0 došla do značajnije prednosti sa kojom je ušla u posljednjih 20 sekudi. Međutim, 26 sekundi prije kraja Jeremić pogađa trojku i ponovo dovodi meč u neizvjesnost

Odlučila se Mega na faul, Jeremić je izabrao Mesičeka, a ovaj je pogodio dva bacanja na 19 sekundi do kraja. U nastavku je i Mega odlučila da prekine napad gostujućeg tima faulom, odlučivši se tako za posljednji posjed nakon što je Ulubaj dva puta bio precizan sa linije bacanja. Ipak, penal završnica je nastavljena, a Simonović je dodao nova dva bacanja za Megu, a onda je šest sekundi prije kraja oba puta pogodio Ulubaj. potom je isti igrač nakon samo jedne sekunde napravio prekršaj, Peri je bio dva puta precizan, a potom i Simonović za treći trijumf Mege.

Ovom pobjedom Mega se izjednačila sa Zadrom i Igokeom, koji takođe imaju po tri pobjede, dok FMP ima 8 pobjeda i 5 poraza.