Mekić i Đelmić donijeli pobjedu Radniku protiv Sarajeva

Fudbaleri Radnika su pobjedom otvorili novu sezonu Premijer lige BiH savladavši na svom terenu u Sarajevo sa 2:1.

Nedim Mekić

Domaću ekipu u vođstvo je doveo Nedim Mekić u 25. minutu, a protivničku mrežu zatresao je odličnim udarcem sa oko 25 metara.

Bijeljinci su imali vođstvo do 69. minuta kada je Aladin Šišić dobro centrirao sa desne strane, a na pravom mjestu je bio Haris Handžić, koji je donio izjednačenje gostima .

Finiš utakmice je bio veoma uzbudljiv, a prvo je Domagoj Franić u 82. minutu sa 30-ak metara pogodio stativu gostujućeg gola.

Minut kasnije na drugoj strani čuvar mreže Radnika Mladen Lučić je sjajno intervenisao odbranvši udarac Šišića sa svega 2-3 metra, a u 85. minutu je bio uspješniji i od Krste Velkoskog u duelu “jedan na jedan”.

Kazna za te promašaje uslijedila je u 89. minutu, kada su rezervisti Vladimir Bradonjić i Ognjen Đelmić izveli dobru akciju, a ovaj drugi je savladao Bojana Pavlovića.