MILOŠEVIĆ ZADOVOLJAN "Znao sam da će biti teško, pritisak je bio ogroman"

Poslije pobjede protiv ekipe RFS iz Litvanije sa 1:0, i ne tako lijepe igre Partizana za oko, trener Savo Milošević je bio zadovoljan izdanjem svojih igrača.

Bilo je bitno da postignemo gol na vrijeme u drugom poluvremenu, što se i dogodilo, tako da smo poslije bili malo rasterećeniji. Ja sam često kritičan, ali moram da kažem, danas je psihološki pritisak bio ogroman, Rekao sam da će biti teško, jer je naš protivnik nezgodna ekipa, fizički dominantna. Bili smo strpljivi, koncentrisani, nismo im dozvolili da ugroze gol izuzev nekih detalja zbog njihove visine, na koje je teško uticati. Bilo je prilika u drugom poluvremenu, nismo pogodili, a bilo bi mnogo lakše da jesmo. Zadovoljan sam, možemo mnogo bolje od ovog, ali nadam se da će te stvari koje su nam falile doći u narednim mečevima. Falilo nam je raznovrsnosti bez Sume, to se vidjelo – rekao je trener Partizana čija ekipa čak četiri uzastopne utakmice nije primila gol.

– Četvrtu utakmicu nismo primili gol. Zadovoljan sam zbog toga, ali to je zato što odbrana počinje od Sadika. Dosta pokupe vezni igrači i onda i odbrana ne mora da rizikuje. Ovo je plod timske odbrane i nadam se da će još bolje biti u narednom periodu – rekao je trener Partizana Savo Milošević.