MIROLJUBIVO Remi Francuske i Portugala, oba tima idu u osminu finala EP

Utakmica Portugala i Francuske u Budimpešti završena je rezultatom 2:2, te su obje selekcije prošle u osminu finala EP.

Prvu priliku vidjeli smo u 11. minuti. Mbape se našao u velikoj šansi, izbjegao je ofsajd zamku i izašao sam na Patricija, ali golman Portugala sjajno je odbranio.

Deset minuta kasnije dosuđen je penal za Portugal. Mutinjo je ubacio loptu iz slobodnjaka, Loris je krenuo boksovati loptu, ali je zakačio i nokautirao Danila. Lahoz je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Ronaldo i rutinski matirao Lorisa za 1:0.

Uslijedio je period mirnije igre, bez prevelikih uzbuđenja, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade Francuska izjednačila nakon novog i veoma diskutabilnog penala.

Semedo je neoprezno ramenom srušio Mbapea u kaznenom prostoru, a sudija Lahoz je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Odluka je potvrđena i nakon pregleda VAR-a.

Povratnik u reprezentaciju Francuske, Karim Benzema, bio je vrlo siguran i izjednačio na 1:1.

Početak drugog dijela bio je sjajan za Francuze. U 48. minuti Pogba je majstorskom dubinskom loptom uposlio Benzemu, koji je izbjegao ofsajd i u maniru rasnog strijelca loptu poslao u mrežu za 2:1.

To nije bio kraj uzbuđenjima, ali ni penalima. U 58. minuti Ronaldo je napucao loptom Koundea u ruku, a Lahoz treći put dosudio penal.

Fudbaler Juventusa ponovo je bio veoma siguran s bijele tačke i izjednačio na 2:2.

U 68. minuti Portugal je imao mnogo sreće. Pogba je šutirao sa 20 metara, Patricio je napravio vrhunsku paradu i odbio loptu do stative!

U nastavku akcije šutirao je i Grizman, a Patricio još jednom sjajno reagovao, te je do kraja ostalo 2.2.