MLADI KRAJIŠNIK BEZ FINALA Čelik slavio u "Obilićevu" i plasirao se u završnicu Kupa BiH

Košarkašice Mladog Krajišnika nisu uspjele da se plasiraju u finale Kupa Bosne i Hercegovine pošto su večeras u polufinalu poražene od Čelika rezultatom 68:62.

MLADI KRAJIŠNIK BEZ FINALA  Čelik slavio u "Obilićevu" i plasirao se u završnicu Kupa BiH

“Malene” su samo u prvom periodu bile bolji rival dobile su ovu dionicu sa 16:12, međutim, od druge četvrtine Čelik je preuzeo inicijativu. Drugu dionicu gošće su dobile sa 27:11 i na odmor otišle sa 12 poena viška 39:27. Pokušavale su izabranice trenera Drage Karalića da se vrate u meč, u nekoliko navrata spustile su prednost Čelika na četiri poena, posljednji put to se dogodilo na 40 sekundi do kraja, ali onda su, baš kao i svaki put kada su bile na pragu povratka u meč, vlastitim greškama prokockale priliku pa je Čelik zasluženo slavio.

Samo u prvoj četvrtini smo odigrali dobru utakmicu, čvrsto u odbrani i sa idejom i pameću u napadu. U nastavku smo igrali loše, dogodilo se ono što smo predviđali kada je u pitanju igra Čelika tako da mi nismo uspjeli da je iskontrolišemo. Nedostajalo nam je iskustva, a svakako pozitivno je to što se nakon nekoliko godina nalazimo na završnom turniru – rekao je trener Mladog Krajišnika Drago Karalić.

Anida Ćorović iz Čelika bila je najefikasnija u pobjedničkom timu sa 24 poena dok je Krajišnik predvodila Anđela šipka sa 19 koševa.

U drugim polufinalu igraju Orlovi – Banovići (19:30).