Mladost peti put šampion BiH, Radnik pao u majstorici

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog, peti put uzastopno, osvojili su titulu šampiona Bosne i Hercegovine. U trećoj, odlučujućoj utakmici Brčaci su pobijedili Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).

Mladost je bolje otvorila meč, u prvom setu imala apsolutnu kontrolu nad rezultatom, a kada se odvojila na 17:10 bilo je jasno da će domaći tim osvojiti set.

U drugom setu Radnik je zaigrao bolje, imao čak i prednost od 12:8, međutim, izabranici Branka Mišića uspjeli su sačuvati mirnoću i kod vođstva 18:17 Mladost pravi seriju od 5:0 i ponovo bez većih poteškoća privodi set kraju sa 25:20.

Poslednji, treći set, bio je i najneizvjesniji, Nakon što je Mladost vodila sa 21:19, Radnik je stigao do izjednačenje, prvo na 21:21, a potom i 22:22 da bi potom odbojkaši Mladosti sa tri vezana poena stigli do pobjede i nove titule šampiona BiH.